ЯК ВИБРАТИ ТЕРМОБІЛИЗНУ?

Здавалося б, що складного в виборі термобілизни? Бери найтеплішу та не прогадаєш! Але не все так просто, адже у термобілизни не одна функція «зігріти». Якщо коротко, то термобілизна не вміє гріти, у неї ж немає вбудованих батарей та акумуляторів. Термобілизна вміє відводити від тіла вологу, випаровувати її та зберігати тепло. І так, термобілизна – це functional underwear, що перекладається як «функціональна білизна». І для того, щоб всі її функції працювали як треба, необхідно враховувати кілька факторів.

#1: Для яких цілей?

Хтось купує термобілизну для повсякденного носіння, комусь необхідно мати комплект для бігу в холодну пору року, а хтось готується до гірськолижного сезону.

Залежно від призначення буде змінюватися модель термобілизни. Наприклад, для прогулянок в місті, коли рівень активності невисокий, потрібна термобілизна з вовною, а для бігу потрібно вибрати комплект, який має високі властивості випаровування вологи – адже тут головне завдання впоратися з кількістю поту, що виділяється, та вивести його назовні, що допоможе не переохолоджуватися.

Визначилися? Йдемо далі.

#2: Вибір моделі та її основних функцій (на прикладі бренду Craft).

Умовно можна розділити термобілизну на три основні групи за функціями:

Та, що випаровує вологу; та, що підігріває; та, що зігріває (в залежності від особистих (фізіологічних) особливостей людини та призначення)

 • Моделі, що випаровують вологу в складі містять 100% поліестер (моделі: be active, be active extreme 2.0, be active intensity).
 • Моделі, які підігрівають, крім поліестеру мають в складі синтетичне волокно – поліамід (моделі: keep warm, keep warm intensity, active comfort, seamless zone 2pack).
 • Моделі, які зігрівають, мають в своєму складі крім поліестеру та поліаміду в більшій чи меншій мірі вовну (моделі: keep warm wool, wool komfort 2.0, nordic wool). Чим більше в складі вовни, тим тепліша білизна.

#3: Фізіологічні особливості

Білизну для активного відпочинку та спорту вибираємо так, щоб вона сиділа на тілі максимально щільно, при цьому не перетискала (допустима компресія).

Далі, виходячи з фізіологічних особливостей, кожен вибирає ту чи іншу модель.

Розглянемо на прикладі гірськолижного відпочинку. Умовно кажучи, якщо людина дуже активна під час катання, дає багато тепла і в цілому не схильна до промерзання, то їй підійде модель, яка добре відводить вологу. Якщо ж людина за своєю природою мерзляк та відчуває холод навіть при активних рухах, або вона більше любить провести час за чашкою чаю близько витягу та її стиль катання аж ніяк не назвеш активним, то їй більше підійде зігріваюча термобілизна. А середньостатистична людина без претензій в ту чи іншу сторону буде задоволена підігріваючим комплектом.

Якщо потрібно вибрати модель термобілизни для міста, то тут варто враховувати, що білизна для повсякденного носіння має сидіти не так щільно, як для активного катання. Вона швидше повинна нагадувати футболку під светром, з різницею в тому, що в складі звичайної футболки буде бавовна, яка промокне, як тільки ми спітніємо, а функціональна білизна збереже сухість тіла, що дозволить відчувати себе максимально комфортно (моделі: be active, keep warm) .

У будь-якому випадку при виборі термобілизни ми б хотіли порадити звернутися до наших консультантів – вони знають багато цікавих та корисних нюансів, які вже точно допоможуть підібрати саме те, що потрібно.

kononenkova.vika
2 коментарі
Категорії:
Огляди
Поділитися
Відгуки
 • freebeua
  freebeua

  Дуже цікава стаття, яка пролила світло на відмінності термобілизни 😌 Дякую!

  • kononenkova.vika
   kononenkova.vika

   завжди раді допомогти:)

Написати відгук
Всі результати пошуку