Комфортний велоспорт: міф чи реальність?

Комфортний велоспорт: міф чи реальність?
Тобі знайома ситуація, коли ти сповнений натхнення та сил кинути виклик собі та освоїти новий для себе вид спорту? Наприклад, велоспорт, який з кожним роком збирає навколо себе все більше прихильників.
А знайома ситуація легкого розчарування, коли ти не встиг ще проїхати пару-трійку кілометрів, а почуваєшся вже, м’яко кажучи, некомфортно, бо твій одяг вже мокрий, тобі спекотно, і все горить, і може ну його це все?

Все дуже просто – неправильно підібраний одяг. Хоча, здавалось би, що його там обирати? Одягнув футболку, регланчик та курточку і все! А ні, не все так просто.

По-перше, 100% універсальності тут бути не може. Звичайно ж, обирати екіпіровку потрібно по погоді. Тобто, велолюбителю потрібен комплект одягу, який можна комбінувати в залежності від погодних умов.

А тепер про нудне, але корисне. Є таке поняття, яке має назву «принцип трьох шарів». Перший шар – функціональна білизна (термобілизна, обов’язково синтетична), другий шар – утеплення (флісова кофта з правильно обробленого поліестрового волокна), третій шар – куртка з мембраною (захистить від вітру, снігу, дощу).

Термобілизна. У багатьох із нас є таке упередження, що вона потрібна тільки взимку, і то коли -20, бо її ж завдання зігрівати. Але це не так! Безумовно, є тепла термобілизна з вовною мериноса, яка буде в нагоді для повсякденного життя, але є і спеціальна функціональна білизна для спорту та активного проведення часу. Наприклад, ми сіли на велосипед в бавовняній футболці, яка, в кращому випадку, промокла від поту через декілька кілометрів. Потім ми зупинились, випили чаю чи кави, та замерзли, бо бавовняна мокра футболка аж ніяк не зможе зігріти. Правильна підібрана функціональна білизна не дасть такому трапитись, адже її завдання – відведення вологи від тіла та термоконтроль. А ще є просто магічна термобілизна з технологією CoolMax, яка ще і «охолоджує». Чесно? Це працює!

P.S. Якщо мова йде про катання на велосипеді тільки влітку, то можна обрати велофутболку або джерсі з захистом від ультрафіолету.

Флісова кофта. Тут все просто. Синтетична кофта, яка «допоможе» функціональній білизні, а саме відведе вологу далі, а саме на третій шар.

Куртка з мембраною. Вибрати її також не дуже складно. Для катання на велосипеді це щось схоже на вітрівку, яка має чудові вологовідвідні, вентиляційні, водо- і вітрозахисні властивості.

Ну що ж, є в нас всі три шари, що далі? Тепер треба навчитися їх комбінувати і тут все буде залежати від індивідуальних особливостей та погодних умов.

Пізня осінь, зима, рання весна – всі три шари,
Осінь, весна, коли температура повітря вже від +5, функціональна білизна + вітрівка.
Пізня весна, літо, рання осінь – функціональна білизна з CoolMax, велосипедна футболка або джерсі.

Ось так ми і розібрались із верхньою частиною тіла, але у нас є ще нижня. Як обрати велошорти, що таке «памперс» і без яких аксесуарів не обійтись, розкажемо у наступній публікації.

kononenkova.vika
No Comments
Posted in:
Огляди
Comments
There are no comments yet.
Write a comment
All search results